Beden Dili Kursu

Beden Dili Kursu

Kişisel gelişime en büyük katkısı olan becerilerin başında etkili ve doğru iletişim gelir. Diksiyon dersleri ile sözlü iletişimimizi düzeltebiliriz peki, beden dilimizi nasıl geliştirebiliriz?  

Tecrübe Online'ın uzman kadrosunun hazırlamış olduğu beden dili kursu ile etkili iletişimin sözsüz olan kısmını da halledebilirsiniz. Diksiyon eğitimin gölgesinde kalan beden dili eğitimi aslında iletişimi daha da iyi kurmamızı sağlayan özel bir eğitimdir. Bu eğitim ile iletişimin temelini öğrenmiş olacaksınız. Karşı tarafın şifrelerini çözümleyebilecek böylelikle daha doğru iletişimi sağlamış olacaksınız.  Doğru iletişimi sağlamış olan kişiler gerek iş gerekse sosyal hayatında hedeflerine kolayca ulaşabilen kişilerdir. Hem sözlü hem sözsüz gerçekleşen bu eylemde başarılı olmak, ikisini de iyi yapabiliyor olmaktan geçer. Kuvvetli bir iletişiminizin olması beden dilinizi kullanamamanız sonucu sönük kalacaktır.  Beden dili kullanmak, mimiklerinizi, jestlerinizi, vücut hareketlerinizi doğru aktarabilmektir. Bunları kullanarak iletişim gerçekleştirmek karşı tarafa mesajı daha kuvvetli iletebilmektir çünkü her hareketin bir sinyali vardır. 

Uluslararası standartlarda hazırlanmış bu eğitim programı ile vücut dilini çözümleyebilecek, karşı taraf ile daha rahat iletişime geçebileceksiniz. Karşınızdaki kişininin ne söylediğinden ziyade ne ifade ettiğini daha rahat anlayabileceksiniz. Beden dili kişinin ruhsal durumunu ortaya koyar mutluyum diyen kişinin gerçekte mutlu olup olmadığını gözleri ele verir. Yani sözlü iletişim sizi yanlış yönlendirse de sözsüz iletişimde yanlışa yer yok. Bu da en sağlıklı iletişim demektir yani beden dili kursu ile hayatınızda çok şeyi değiştirebilir, doğru iletişim kurmayı öğrenir ve karşı tarafı daha iyi anlayarak hem günlük hayatınızı hem de iş hayatınızı kolaylaştırırsınız.

 

Kimler Katılmalıdır?

Bu eğitim programına kişisel gelişimini geliştirmek isteyen herkes katılabilir. Ön koşul aranmamaktadır. Eğer siz de iletişim becerinizi geliştirmek istiyorsanız ve Uluslararası onaylı bir sertifikaya sahip olmak istiyorsanız hemen bu kursa kaydolmalısınız.

Topluluğa hitap ederken zorlananlar, kalabalık sunumlarda güveni yerle bir olanlar, yöneticiler, politikacılar, oyuncular, öğretmenler her meslek grubu için uygun olan bu eğitim programı için daha fazla gecikmeyin.

 

Neler öğreneceksiniz?

Beden dili kursu sayesinde;

- Müşterilerinizle, arkadaşlarınızla, ailenizle, sevgilinizle ilişki kurduğunuz her kim varsa artık daha iyi bir iletişim içinde olacaksınız.

-İletişim yeteneğiniz güçlenecek bu da özgüveninizi arttıracaktır.

-Beden dili sırlarını çözecek hem kullanabiliyor olacak hem de karşı tarafın şifrelerini çözümleyebileceksiniz.

-İş hayatınızda öğrenmiş olduğunuz bu teknikleri kullanacak ve daha başarılı iletişimler sayesinde verimliliğinizi arttırabileceksiniz.

 


Günlük hayatta ya da iş yaşamında etkili iletişim kurabilme, başarımız için olmazsa olmazdır. Çünkü iyi bir iletişim iyi insan ilişkilerinin temelidir. Peki beden dili aslında ne ifade eder, neden önemlidir? Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili Eğitimi sayesinde, etkili iletişimin yanı sıra sözsüz iletişimde beden dilini öğreneceksiniz.

 

 

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika