Bilgisayar İşletmenliği Kursu

Bilgisayar işletmenlik kursu ile bilgisayar kullanmayı temel düzeyde profesyonel bir şekilde öğrenmiş oluyorsunuz. Yani bu eğitimi alarak sertifika sahibi olmanız bilgisayar kullandığınıza dair kanıtlayıcı belgenizin olması anlamına gelir. Bilgisayar donanımını, windows, word, excel, internet gibi bilgisayarın en temel konuları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bu eğitimin sonunda alacağınız sertifika, gerek KPSS gerekse iş ve işçi bulma kurumu gibi yerlere alınacak personelde aranan, başlıca niteliklerden birisi olan Bilgisayar İşletmenliği Kursu sertifikasıdır. Bu sertifika ile kariyerinize yön verebilirsiniz. 

Tecrübe Eğitim’in uzman kadrosundan çıkan bu eğitim programı sayesinde; bilgisayarı oluşturan temel bileşenleri ve bunların görevlerini eğitim sayesinde öğrenecek, Windows işletim sistemini kullanma becerinizi arttıracaksınız. Bilgisayar içerisinde bulunan dosya ve klasörleri sınıflandırma adlandırma taşıma ve kopyalama gibi işlemlerini pratik yoldan yapabileceksiniz. Ayrıca Windows işletim sisteminde dosya klasör gizleme ve arama gibi işlemleri öğrenecek iş hayatınızda zamandan tasarruf edebileceksiniz.  Bilgisayar güncellemelerinin nasıl yapılması gerektiğini, disk temizleme, disk birleştirme ve sistem geri yükleme gibi detayları öğrenerek sistem bakımına hakim olacaksınız.  Bilgisayarınızı virüslerden korumak için gerekli programları kullanma becerisi geliştireceksiniz. İnternette güncel sosyal ağlara üye olma ve kullanabilme ve iş hayatınız için oldukça önemli olan mail alma ve gönderme işlemlerini bu eğitim ile öğreneceksiniz.  İş hayatınızı kolaylaştıracak olan Word, Excel, Power Point gibi Micrsosoft Office programlarını kullanabileceksiniz.  Bu kurs ile; Microsoft Word programı ile belgeler düzenleyebilecek, Microsoft Excel programı ile sayısal hesaplamalar yapabilecek, Microsoft PowerPoint ile sunumlar hazırlayıp sunabilecek kısacası bilgisayarı genel olarak kullanıp dokümanlar oluşturabilecek seviyeye ulaşacaksınız. Bilgisayar işletmenliği kursu bilgisayar okuryazarlığına sahip olmanızı sağlayacak ve eğitim sonunda başarılı olan öğrenciler sertifika almaya hak kazanacaklar.

 

Bilgisayar İşletmenliği Kursuna Kimler Katılmalı ?

Öncelikle bu eğitimi herkes alabilir herkes için uygundur. Özellikle teknolojinin hızla geliştiği şu dönemde bilgisayar kullanamamak çoğu şeyden geri kalmanıza neden olacaktır. Bu nedenle bir an önce bu eğitim programına katılmanızı tavsiye ediyoruz. Bu kursa, bilgisayar kullanmayı daha önce öğrenmemiş olanlar, Kamu ve Özel kurumlara başvuru ( KPSS, Görevde Yükselme, vb. ) için gerekli Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Onaylı Sertifikayı almak isteyenler, kişisel gelişimine katkı sağlamak ve kariyerinde hızla yükselmek isteyen herkes katılmalıdır. Özellikle Windows-word-excel kullanmak isteyenler ve bu programları kullanamadığı için iş hayatında sorun yaşayanlar Bilgisayar İşletmenliği Kursu’na katılabilirler. 

 

Bilgisayar İşletmenlik Kursuna Katılmak Bana Neler Kazandırır?

Bilgisayar İşletmenlik kursu kariyeriniz için oldukça önemli bir kurstur. Özellikle eğitim sonunda sertifika almanız çok önemli bir detaydır. Kurs sonunda bilgisayar donanımı, Windows işletim sistemi, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Powerpoint gibi en temel ve en önemli konulara hakim olarak kendiniz için oldukça büyük ve önemli bir adım atmış olacaksınız.

 

 


Bilgisayar İşletmenliği Sertifika kursuna katılarak,

  • Bilgisayar hakkında genel donanım bilgisini öğrenecek,

  • Bilgisayarı genel olarak kullanıp dokümanlar oluşturabilecek,

  • Microsoft Word programı ile belgeler düzenleyip çalışabilecek,

  • Microsoft Excel programı ile sayısal hesaplamalar yapabilecek,

  • Microsoft PowerPoint ile sunumlar hazırlayıp sunabilecek,

  • Internet Explorer ile, sosyal medya, mail ve internet hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

​Bilgisayar işletmenlik kursuna katılarak; iş yerinizde veya günlük hayatınızda bilgisayarı daha etkin kullanmanın yanı sıra “Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği Madde 246” sayılı kanun gereği kurum veya özel sektörde geçerli olan,

İstihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun meslekî eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler. İş yeri sahipleri, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili meslekî eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.

Maddesi için gerekli olan belgeyi alabilirsiniz.

 

Bilgisayar İşletmenliği Kursu Sertifika programımız toplam 160 saat olup, kurs içeriği aşağıdaki gibidir.

* Bilgisayara Giriş

Giriş derslerimiz sıfır düzeyden başlar. Bilgisayarın parçaları ( donanım ) ve bilgisayar programları ( yazılım ) ile ilgili bilgi verilir.


* Genel Donanım Bilgisi

Donanım derslerimizde en temel düzeyde bilgisayarın donanımları konuları ele alınmaktadır.

* Windows işletim sistemi

Windows işletim sisteminde dosya ve klasör üzerinde çalışılır. Dosya veya klasöre ad verme, adını değiştirme, silme, gizleme, diske veya flash diske kopyalama, disk ya da flash diskte dosya veya klasör arama gibi temel işlemlerin nasıl yapılacağı bu derste öğretilir.

 

* Microsoft Word 

Word kelime işlemci bir programdır. Word’de yazı nasıl yazılır, düz ve sütunlu yazı yazma, yazılanı düzenleme, yazıya resim ekleme, yazıcıdan çıktı alma, mail olarak gönderme gibi günlük hayatta sürekli kullanacağınız konular işlenir.


* Microsoft Excel 

Excel bir hesap tablosu programıdır. Bu programın kullanımındaki temel amaç; çeşitli türdeki tablolarımızı ve hesaplarımızı yapmak, tablolarımızdaki sayısal verileri grafiğe çevirmektir. Excel ile karmaşık hesaplamalar yapmak, tablolar oluşturmak, grafikler çizimleri gibi konular işlenmektedir.


* Microsoft PowerPoint

PowerPoint bir sunu (slayt) programıdır. PowerPoint ile yazılara ve resimlere hareket vererek yapılacak olan sunum ve tanıtımlarınızın daha etkili olması sağlanır. PowerPoint derslerinde sunumlar hazırlanarak, programın tüm özellikleri tanıtılır.

* İnternet uygulamaları

Elektronik posta adresi almak, e-mail yazıp göndermek, herhangi bir adrese dosya, resim, video gönderme gibi internet ile ilgili temel kullanımlar.

* Bilgisayar İşletmenliği Kursuna Kimler Katılmalı?

Bilgisayar İşletmenliği Kursu, bilgisayar eğitiminin başlangıcı olarak düşünülmektedir. Bu kursa, bilgisayar kullanmayı daha önce öğrenmemiş olanlar, kendini ilerletmek isteyenler,  Kamu ve Özel kurumlara başvuru ( KPSS, Görevde Yükselme, vb. ) için gerekli Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Onaylı Sertifikayı almak isteyenler katılmaktadır.

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika