Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Kariyerini muhasebe alanında yapmak veya muhasebe bilgisini dijital programlar ile pekiştirmek isteyen herkes için uygun olan Bilgisayarlı Muhasebe; bireysel ve kurumsal açıdan fark yaratacak ileri düzey muhasebe bilgisinin kazanılması adına en uygun uzaktan eğitim çeşidi. Özellikle son zamanlarda hızla yükselen iş hacimleri ile birlikte, büyük ve küçük ölçekli firmaların tam randımanlı muhasebe işlerini yürütebilmeleri ve bu süreçten verim alabilmeleri adına tercihleri geleneksel yöntemlerden ziyade bilgisayar destekli programlar olmakta. Bu zorunluluk ile birlikte giderek daha da popülerleşen Bilgisayarlı Muhasebe, firmaların mali datalarını hem daha güvenilir bir şekilde veri tabanlarında saklamalarına hem de ihtiyaç halinde daha hızlı bir erişim sağlamaları adına fırsat sunmakta. Bu şekilde iş performanslarını da yükseltebilen şirketler, bünyelerinde istihdam ettirebilmek için Bilgisayarlı Muhasebe Uzmanlarına ihtiyaç duymakta.

 

Bir kurumun en önemli birimlerinden olan muhasebede, hatalı yapılan herhangi bir hesabın sonucunda telafisi oldukça güç sorunlar ortaya çıkmakta. Bu nedenle oldukça profesyonel bir eğitim sürecinin gerçekleştiği Bilgisayarlı Muhasebede, geleneksel muhasebeden farklı olarak Zirve programı ile işletmelerin finansal süreçlerinin takibi, planlaması ve iyileştirilmesi sağlanmakta. Eğitim süresince mali tablolar, işletme, kayıt araçları, gelir tablosu, stok, büyük defter, yevmiye defteri, elektronik fatura, cari, elektronik defter, irsaliye, çek, banka hesap takibi, bilanço hesabı, beyannameler, yabancı kaynakların gelir ve gider tahakkukları, öz kaynaklar, iş planı, mizan, tacir, perakende satış belgeleri ve benzeri pek çok konuda uzman eğitmenler tarafından yetiştirilen katılımcılar; kurs bitiminde işletmelerin mali sorumluluklarını alacak bilgi birikimine ulaşmakta. Ancak bu kurstan tam anlamıyla verim alabilmek için muhasebe uygulamaları alanında bilgi sahibi olmak da başlıca gereklerden bir tanesi; çünkü uygun koşulları sağlayamayan yani şirketlerin mali işleyişine hiçbir açıdan vakıf olmayan bireyler için Bilgisayarlı Muhasebe, oldukça ağır bilgiler içermekte. Kurs süresince uzman eğitmen kadrosu tarafından birçok yeni kavramın, programın ve yöntemin öğretileceği Bilgisayarlı Muhasebe Kursunda, uzmanlaşabilmeniz adına gereken tüm destek sağlanmakta. Muhasebe süreçlerinden ön muhasebe işlemlerine hakim olan bireylerin kendilerini rahatlıkla geliştirebilecekleri bu eğitim, ileri muhasebe işlemlerine kadar tüm sürecin yürütülmesine imkan sağlayan muhasebe programları hakkında tüm detayları içermekte.

 

Bilgisayar ve muhasebe entegrasyonunun profesyonelce bir araya getirildiği Bilgisayarlı Muhasebe Kursu, her açıdan katılımcılarına geniş bir kariyer fırsatı sunmakta. Bu eğitimi alan bireyler; çeşitli firmaların ön muhasebelerinde, şirketlerin pazarlama ve dış ticaret birimlerinde, finansal raporlama alanlarında veya mali müşavirler ile birlikte çalışabilmekte. Ek olarak Microsoft Office programlarını da öğrenebileceğiniz bu uzaktan eğitim kursunda, dijitalleşen her alanda ihtiyaç duyulan güvenlik önlemleri ile ilgili bilgiler de yer almakta. Bilgisayarda tutulan kayıtların korunması, yedeklenmesi, güvenle saklanması, hack, virüs ve malware gibi verinin kaybolabileceği veya çalınabileceği durumlara karşı önlem alınması gibi konular da Bilgisayarlı Muhasebe eğitimi içerisinde katılımcılara sunulmakta. Temel bilgisayar ve muhasebe bilgilerine hakim olan ve ilgili mesleklerde uzmanlaşmak isteyen herkesin keyifle katılabileceği Milli Eğitim Bakanlığı, Uluslararası ve Üniversite onaylı bu kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, kurs bitiminde yeterlilik sertifikasına sahip olmakta.


Genel Muhasebe Kursu

 

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika