Diksiyon ve Etkili Konuşma Kursu

 

Türkçe’yi düzgün, akıcı ve etkileyici konuşarak doğru bir iletişim kurmak ister misiniz?

Eğer cevabınız evet ise sizi diksiyon ve etkili konuşma kursuna bekliyoruz. Tecrübe Eğitim farkı ile hazırlanmış uluslararası onaylı bu sertifika programımızda; akıcı, anlaşılır ve etkileyici konuşacak ve ifadelerinizle karşı tarafta bir iz bırakacaksınız. Kelimeleri doğru ve anlaşılır şekilde telaffuz edebilecek, vurgu tonlamasını en iyi şekilde yapabileceksiniz.

Türkçe’nin ses bilgisini en doğru şekilde öğrenebileceğiniz bu kurs sayesinde; güzel konuşma ve diksiyona dair her şeyi öğrenebilecek ve özgüveninizi arttıracaksınız.

Diksiyon Nedir?

En sade tanımı ile diksiyon nedir sorusuna vereceğimiz cevap; doğru teknikle konuşma sanatıdır. Sadece kelimeleri bilmek ve doğru yerde konuşmak değil doğru vurgu ile kullanmak önemlidir. Cümle içinde inişler çıkışlar ile cümlenin akıcılığını arttırmak ve karşı tarafı etkilemek ve kendini dinlettirmek oldukça önemlidir. İşte tüm bunları karşılamak için Diksiyon ve Etkili Konuşma Kursu son derece önemli bir eğitimdir.

Diksiyon Eğitiminde Neler Öğretilir?

Öncelikle temel türkçe bilgisi eğitimi alırsınız. Ünlü ve ünsüz harflerin doğru kullanımı ile ilgili pratikler yaparsınız, daha sonra beden dilinizin konuşmaya eşlik etmesini öğrenirsiniz.

Peki, diksiyon neden önemli? Bu soruyu sıklıkla duymaktayız.

Çoğunluğun düşüncesi bu eğitime sadece spiker ya da sunucu olanların ihtiyacının olduğudur. Ancak hayatımızın her anında konuşarak iletişim kurduğumuz bu dünyada doğru dili kullanmak oldukça önemli. Merakla dinlenmek, ikna gücünüzün artması ve kendinizi net bir şekilde ifade etmek diksiyon ve etkili konuşma kursunun neden önemli olduğunun cevabıdır.

Diksiyon ve Etkili Konuşma Kursunun Yararı

Bu kurs ile hayatınızda neler mi değişecek?

-Öncelikle özsaygınız artacak.

-İş hayatınızda başarınız artacak.

-Konuşma heyecanınızı kontrol altına alacaksınız.

-Ses tonunuzu değiştirerek daha etkili konuşabileceksiniz.

-Beden dilinizi daha etkin kullanabileceksiniz.

-Etkili konuşmanız sayesinde çevrenizde daha seçkin bir hale geleceksiniz.

Diksiyon ve Etkili Konuşma Kursu sertifikanız sayesinde ayrıca iş olanaklarınızı da arttırmış olacaksınız. Özellikle dijitalleşen çağda her şeyin ses ve görüntü üzerine olduğu bu dünyada etkili hitabet ile siz de yerinizi alabilirsiniz. Son zamanların en popüler mesleklerinden biri olan YouTube kanalı açmak gibi bir fikriniz varsa eğer ilk yapmanız gereken doğru dili kullanıyor olmak. Ekran başında sizi izleyenleri etkiniz altına alabilmek adına doğru iletişimi kurmanız gerekir bunun içinde hitabet kursu sizin için oldukça avantajlı olacaktır. Ekran önünde olmayı sevmeyenler sadece seslendirme yapacak olanlar için de bu program oldukça gerekli. Dijital dünyanın sesi olmak isteyenler, bu sertifika programını Tecrübe Eğitim farkıyla hemen cv'nize eklemenizde fayda var.

 

Ankara Diksiyon ve Etkili Konuşma Kursu Fiyatları

Ankara diksiyon ve etkili konuşma kursu fiyatları genellikle eğitimi veren kurumdan kuruma göre değişir. Tecrübe Eğitim olarak eğitimin kalitesine odaklanarak fiyatlandırmamızı da bu kalite üzerinden belirlemekteyiz. Sizlerin boşa zamanını almadan, kurs sonunda herkesin eğitimi başarılı bir şekilde bitirmesini amaçlar ve MEB onaylı sertifikaya sahip olmanızı sağlarız. Fiyatlandırmamız grup indirimi ile değişebilmektedir bu nedenle detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.