Diş Hekimliği Asistanlığı Kursu

Diş hekimine, hastaya uyguladığı operasyonlar dahil olmak üzere her konuda destek olması, hasta takibini yapması, randevuları düzenlemesi, ekipman ve cihazların kullanımına yönelik hazırlık yapması, onarım ve sterilizasyon işlemlerinin gerçekleşmesini sağlaması, tedavi esnasında ortaya çıkan tıbbi atıkların imha edilmesi sürecini yönetmesi ve benzer pek çok sorumluluk ile ilgilenmesi beklenen Diş Hekimliği Asistanları; Sağlık Bakanlığı bünyesindeki devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, muayenehanelerde veya kliniklerde bir bakıma görevli sağlık personeli kimliği ile çalışabilmekte. Bu unvana sahip olmak isteyen adaylar, bugün pek çok uzakta eğitim merkezine başvurmakta. Rakipleri arasında başarı, memnuniyet, ilgi ve güvenilirlik konularında hep bir adım öne çıkan Tecrübe Eğitim Kurumları ise geniş eğitim yelpazesi içerisinde yer verdiği Diş Hekimliği Asistanlığı Kursu ile bu alanda kariyer yapmak isteyenlere oldukça değerli bilgiler sunmakta ve yeterlilik kazandırmakta.

 

En az ilkokul mezunu, bilgisayar kullanımına hakim ve bu alanda kendisini geliştirmek isteyen herkesin katılabileceği Diş Hekimliği Asistanlığı Kursunda; kursiyerlere ağız ve diş sağlığı ile ilgili temel kavramlar, materyaller, muayenehanelerin işlevi, asistan görev ve tanımları, dişlerin anatomisi, dokuların histolojisi ve morofolojisi ile ilgili genel bilgiler, temel dezenfeksiyon ve sterilizasyon prensipleri, hasta kayıtlarının alınması ve saklanması, dental ve medikal bilgilerin kaydedilmesi, cihaz ve aletlerin temizliği, bakımı ve saklanması, diş röntgeni çekimi esnasında hastanın hazırlanması, korunması, etkili iletişim, kriz yönetimi, hasta karşılama, etik kurallar, hasta hakları ve dahası hakkında ihtiyaç duydukları eğitim verilmekte.

 

Genel anlamda değerlendirildiğinde Diş Hekimliği Asistanlarında bulunması gereken farklı niteliklerden de söz edilmekte. Başlıcaları detaylara önem vermek, hastane, klinik veya muayenehane kurallarının bilincinde olmak, zaman ve stres yönetiminde başarılı olmak, sistemli ve düzenli çalışabilmek, güler yüzlü olmak, takım çalışmasında uyumlu ve etkin olmak, sorun çözme konusunda pratik davranabilmek ve insan odaklı davranışlar sergilemek olan bu nitelikler; Diş Hekimliği Asistanlığı Kursu süresince de katılımcılara kazandırılmakta. Eğitim boyunca başarı gösterenlerin uluslararası geçerliliğe sahip ve Uluslararası veya üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanacakları bu kurs; yeni mezunlara ve meslek alanında değişiklik yapmak isteyenlere yeni bir iş kapısını da aralamakta.

 

Uzaktan eğitim programı dahilinde ve online olarak sunulan Diş Hekimliği Asistanlığı Kursu; katılımcıların istedikleri an telefon, tablet ya da bilgisayardan eğitime başlamasına olanak sağlamakta. Bir diğer adı da Dental Asistan olan Diş Hekimi Asistanları, tedavi sürecinin arzu edildiği gibi gerçekleşmesinde büyük rol oynamakta. Yalnızca hekime yardımcı olmanın değil, hekimin işlem kalitesini arttırmanın da temel bilgilerini ve yeteneklerini kazanan bir Diş Hekimi Asistanı, iş deneyimi boyunca hem maddi hem de manevi açıdan tatmin olma şansını da yakalamakta. Siz de bu eğitimi uzmanlarından alarak sektöre hızlı bir giriş yapmayı isterseniz, Tecrübe Eğitim Kurumları’na başvurabilirsiniz.

 


Diş Hekimi Asistanlığı Kursu