EFT Tekniği Uzmanlığı

Tam açılımı Duygusal Özgürleşme Tekniği olan EFT, geçmişte yaşanan olumsuz olayların, kişilerin bilinçaltında yarattığı negatif duygu ve durumları ortadan kaldırmak amacı ile başvurdukları bir yöntem olarak tanımlanabilmekte. Başarısı tüm dünyada kabul edilen ve %97 oranında iyileşme sağlayan EFT’yi duygusal bir egzersiz olarak kabul etmek de mümkün. Yalnızca psikolojik sorunlarda olmamakla birlikte fiziksel rahatsızlıklarda da kullanılan bu teknik; bireylerin enerji bedenlerindeki sağlıklı akışı yeniden düzenlemek adına da yararlı olmakta. Hayat boyu oluşan olumsuz blokajların çözümünü sağlayan ve bu sayede kişilerin korku, endişe, anksiyete, fobi ve ağrılardan kurtulmasına imkan veren EFT Tekniği; eğitimi alınabilen ve bu alanda uzmanlaşılabilen de bir alan. EFT Koçu ya da EFT Uygulayıcısı olarak adlandırılan uzmanlar, insan bedeninde yer alan akupunktur noktalarına yaptıkları çeşitli basılar ile bu tekniği uygulamakta. Günümüzde pek çok konuda olduğu gibi EFT Tekniği de uzaktan eğitim programları ile profesyonel derecede öğrenilebilmekte. Tecrübe Eğitim Kurumları’nın deneyimli eğitmen kadrosu tarafından hazırlanan EFT Tekniği Uzmanlığı ise bu yeni çağ mesleğinde kendisini geliştirmek isteyen herkese sunulmakta.

 

Şanssızlık, yalnızlık, beceriksizlik gibi olumsuz inançlar, stres, öfke, korku, endişe, güvensizlik, suçluluk, kıskançlık, kin duyma gibi olumsuz duygular ve travmalar üzerinde etkili olan EFT Tekniği; bunların yanı sıra kilo problemi, alerjiler, sindirim sistemi sorunları, kas ve kemik ağrıları gibi bedensel problemlerde, madde bağımlılıklarında, ilişki sorunlarında, ergenlik problemlerinde ve konsantrasyon veya disiplin gibi iş ve eğitim hayatını etkileyen konularda da başarılı sonuçların alınmasını sağlamakta. Kişilerin, kendilerine ruhsal ve fiziksel anlamda zarar veren tüm duygu ve düşüncelerden arınmasına olanak sağlatan teknik; Akupunktur, Akupresür, NLP ve Reiki gibi diğer yöntemlerin etkilerini ve işleyişlerini de çalışma alanında barındırmakta. Oldukça kısa zamanda sonuç almanın mümkün olduğu EFT’de, uyumsuz düşünce kalıpları sebebi ile oluşan direnci serbest bırakmak da mümkün. Global çapta kabul gören bu tekniği öğrenmek isteyenlerin ise Tecrübe Eğitim Kurumları uzaktan eğitim programlarına başvurması yeterli olmakta.

 

Programın sonunda başarılı olan katılımcıların uluslararası geçerliliğe sahip ve Milli Eğitim Bakanlığı veya üniversite onaylı bir sertifika alma fırsatını yakaladığı EFT Tekniği Uzmanlığı uzaktan eğitiminde; EFT’nin tanımı ve uygulanması, EFT vuruş ifadeleri, sorunu tanımlama, Setup işlemi, duygulara odaklanan EFT çalışması, hisler ve olaylar, düşünce ve inançlar, bilinç ve bilinçaltı, sorunların sınıflandırılması, duygu, düşünce ve davranış düzenindeki bozukluklar, temel inançlar üzerinde uygulanan EFT, üç temel savunma mekanizması, birikmiş duygular, korku, üzüntü ve çaresizlik, duyguların özgürleşmesi, duyguları hissetmek ve boşaltmak, soyut kavram üzerinde uygulanan EFT, güvenmek, değer vermek, başarmak ve utanç kavramlarına ait bilinçaltı kaydının dönüştürülmesi, EFT’yi aktifleştirmek, EFT ve fobiler, spesifik korkular, fiziksel hastalıklarda EFT kullanımı, ağrılarla çalışmak, çocuklarda ve ergenlerde EFT, uyku ile ilgili sorunlar, aile içi çatışmalar, kayıplar ve yaslar, yeme alışkanlıkları üzerinde EFT çalışması, ilişki sorunları ve EFT’de uzmanlaşma teknikleri  olarak belirlenen başlıklarda yeterlilik kazandırılmakta. Başta psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanlarına, psikologlara, psikiyatristlere, yaşam koçlarına, doğum koçlarına, NLP uzmanlarına, çocuk gelişimi uzmanlarına ve benzer mesleklere sahip bireylere önerilen EFT Tekniği Uzmanlığı eğitim programına, bu alanda kendisini geliştirmek isteyen herkes katılabilmekte.


Eft Tekniği Uzmanlığı Kursu