Eğitimde Teknolojiyi Kullanmanın Faydaları

Günden güne gelişen teknoloji, hayatın her alanını etkisi altına almış durumda. Bu etki çoğu zaman insan yaşamını kolaylaştırdığı gibi eğitime de daha rahat ulaşılmasını sağlamakta. Her daim çevrimiçi ve güncel olma imkanı sunan bu yeni dijital dünyada; bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler, akıllı tahtalar başta olmak üzere eğitim sürecini daha verimli kılan çeşitli cihazlardan ve bu cihazlara özel yazılan programlardan söz etmek mümkün. Bu sürecin olması gereken en doğru şekilde yönetilmesi ise teknolojik gelişmeler doğrultusunda kendilerini de bu düzene alıştırmayı başaran değerli ve uzman eğitmenlerin elinde. Cihazların ve programların kullanımı, öğrencilerin yönlendirilmesi, temel teknik problemlerin çözümü ve aksaklıkların giderilmesi, online denetimin sağlanması, çevrimiçi güvenliğin oluşturulması ve dijitalleşen anlatım veya sunumların saklanabilirlik ve sürdürülebilirlik özelliklerinin aktif olması gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olması gereken eğitmenler; eğitimde teknolojiyi kullanmanın faydalarını, öğrencilerinin artan ilgileri, motivasyonları ve başarı düzeyleri ile raporlandırabilmekte.

 

Aynı anda bireylerin farklı duyu organlarının çalışmasını sağlayarak, öğrenme sürecini daha hızlı ve keyifli bir hale getiren tüm teknolojik etkenler, bilgilerin kalıcılığının artmasında da önemli rol oynamakta. Bilginin her konumdan, durumdan ve zamandan edinilmesini olası kılan teknoloji; bilgi, beceri ve anlayışların elde edilmesinde, buna bağlı kişiliklerin gelişmesinde ve ilgili alan üzerinde profesyonellik kazanılmasında da hem doğrudan hem de dolaylı olarak etkili olmakta. Hiçbir zaman bitmeyen, aksine her daim gelişen eğitim döngüsünün takip edilmesi adına da her kesimden insana fırsatlar sunan teknoloji, bireylerin çevresini değiştirmek ve denetlemek için geliştirdiği tüm araç ve gereçler ile bunlara ait bilgiler olarak tanımlanmakta.

 

Eğitim ile teknolojinin kesiştiği bu önemli noktada heyecan veren en önemli gelişme ise uzaktan eğitim. Bundan 100 yıl önce, burjuva çocuklarının evlerinde eğitim almaları adına ailelerinin uzman eğitmenleri evlerine çağırması ile temelleri atılan uzaktan eğitim; teknolojinin nimetleri ile birleştiği günümüzde eğitmenleri de dijital bir yoldan evlerimizin içerisine sokmakta. Kişiye özel bir eğitim ve herkes için eşit öğrenim şansı sunan uzaktan eğitime; akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar bulunan her yerden erişilebilmekte. Sınavların dahi internet üzerinden uygulandığı ve hatta birçok mesleğin yine bu yolla icra edildiği günümüzde, zeka ve teknoloji kullanımı arasındaki ilişki de olumlu yönde ilerlemekte. Tüm katılımcılarına uluslararası düzeyde bir eğitim fırsatı, hayat boyu öğrenme şansı ve yine küresel çapta kariyer seçenekleri sunan bu online eğitim programları; 60 kuşağından Milenyum kuşağına kadar herkesin ilgisini çekmekte.

 

Teknolojinin ustalıkla entegre edildiği bu eğitim ortamı, yenilikçi fikirler ışığında her daim güncellenmekte. İhtiyaç duyulan tüm bilgileri, kaynaklar eşliğinde ve saniyeler içerisinde yanı başımıza getiren bu sistem, özellikle büyük şehirlerde değişen beklentileri de karşılamayı başarmakta. Öyle ki zamanın tasarruflu kullanımının giderek daha da önem taşıdığı bugünde, örgün eğitim modellerine vakit ayıramayan bireyler için de pozitif bir süreç olarak kabul edilen teknoloji temelli uzaktan eğitim programları; yeni öğrenim yöntemleri içerisinde zirveyi kucaklamakta. Sanıldığının aksine tek taraflı olmayan ve kişiler arası iletişime olanak sağlayan bu eğitim modelinde daha çekici hale getirilen derslerin anlaşılma düzeyleri ile ilgili sağlıklı geri bildirimler almak da mümkün. Özellikle görselliğin, kalıcı hafıza kayıtları için önem arz ettiğinin bilindiği bu süreçte her yerden erişim olanağı sunan uzaktan eğitimler ile tanışmak ise en az bu eğitimleri almak kadar kolay. Öğrencilerin yaratıcı öğrenme süreçlerine dahil olmasını sağlayan bu eğitimler; hemen her alanda olmak üzere Tecrübe Eğitim Kurumları’nın isim yapmış eğitmen kadrosu tarafından özenle sunulmakta. Teknolojiden bu şekilde yararlanmak, geleneksel öğrenme yöntemlerinin aksine kişilerin stratejik ve analitik becerilerinin gelişmesine de katkı sağlamakta.


* C# yazılım dili

* ASP.NET .NET Framework

* ASP.NET MVC CORE

* Flutter

* Dart

* MSSQL Veri tabanı

* HTML5

* CSS3

* JavaScript

* CrytalReports

* NuGet

* WinForms

* WebForms

* WebServices

* Windows Services

ve çok daha fazlası

 

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika