Enerjiyi Koruma ve Dengede Kalma

İnsan bedeni tıpkı evimiz gibidir. Nasıl ki her gece evimizin kapısını kitliyorsak; birtakım yöntemler ile bedenimizi de koruma altına alabiliriz. Bu sayede çevremizdeki olumsuz durumların enerjimizi düşürmesinden veya düşük enerjili insanların enerjimizi çalmasından kaçınmış oluruz. Bunun için Bioenerji ve Reiki eğitimlerinde öğretilen birçok farklı teknikten söz etmek mümkündür. İçlerinden en bilineni olan “sarmalama” tekniği ise hem ruhsal ve bedensel enerjinin korunması hem de anda ve dengede kalınması açısından, kolay olduğu kadar etkili yöntemlerden de biridir. Bu anlayışla herhangi bir şifacı için ön şartın, öz bakım ve korunma olduğunu söylemek gerekir. Kendisini doğru şekilde korumayan, aura alanını temizlemeyen ve çakralarını dengede tutmayan bir kişinin, şifacı dahi olsa hastalanması oldukça yüksek bir ihtimaldir. Şifa çalışması, uygulayıcının aktarım esnasında çok yoğun bir enerji alanı yaratması ile meydana gelir. Bu alanı korumak ise şifacının başlıca görevlerinden biridir.

Kişinin kendisini sağlıklı ve dengede tutmaya ek olarak enerji alanı, başka insanlar için de ihtiyaç duyduğu enerjiler adına iletken görevi görmektedir. Alanın şifa için aktarılacak frekanslara ihtiyaç duyma gibi bir şartı yoktur; ancak yine de bu frekansları yaymaya devam edecektir. Bu süreç aynı zamanda ruhsal gelişimin hızlanması adına da yararlıdır. Enerji şifalandırması boyunca ortaya çıkan bu frekanslar; kişilerin ruhsal veya fiziksel blokajlarının çözülmesini, olumsuz kalıplarının iyileşmesini ve enerji alanındaki kısıtlayıcı faktörlerin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Tüm bu zaman boyunca enerji aktarımında bulunan şifacının kendisini korumaması ise yorulmasına, tükenmesine ve hatta çeşitli rahatsızlıklar geçirmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle hem şifa çalışmalarında hem de günlük yaşamın her anında kişilerin bedenlerini ve enerji alanlarını korumaları önemlidir.

Topraklama, koruma baloncuğu oluşturma, kafes indirme, kalkan yaratma gibi pek çok farklı isimle ortaya çıkan, çeşitli enerji koruma yöntemlerinden söz etmek mümkündür. Enerji alanını güçlendirmek adına uygulanabilecek bu tür psişik korunma yöntemlerinin yanı sıra kişilerin dengeli ve düzenli beslenmeleri, yeteri kadar uyumaları ve hem bedensel hem de zihinsel temizliklerine önem vermeleri, hatta bedeni daha huzurlu tutmak adına düzenli meditasyon yapmaları da önerilmektedir. Özellikle suyun enerji temizleme gücünden yararlanmak adına, enerji çalışmaları sonrasında tüm uygulayıcılara ellerini yıkamaları ve bedenlerine su sıçratmaları da söylenmektedir. Tüm bu metotların ortak noktası ise fizik bedenin daha güçlü, dingin, aktif ve rahat olmasını sağlamak ve enerji bedenini tam anlamıyla arındırıp korumaktır.

Psişik koruma uygulamaları, sevdiğiniz kişiler için de yapılabilecek özelliktedir. Ancak her şeyden önce o kişi hakkında endişelenmek, başına bir şey gelirse diye korkmak veya aşırı hassas davranmak; o kişiyi korumak anlamına gelmemektedir. Bu tür düşünceler negatif enerjiyi beslemekten başka hiçbir sonuç vermez. İhtiyaç duyduğunuz her anda, inandığınız gücün sizi ya da bir başkasını koruması adına niyet edebilirsiniz. Unutmayın; düşünceler enerjidir ve düşündüğünüz her enerji gerçekleşmek adına en yakın zamanı kollar.