Full Stack Senior Software Developer Kursu (Kıdemli Yazılım Uzmanlığı)

Full Stack Developer, tüm yazılım teknolojisine hâkim olan, sadece bir alanda uzmanlığı değil tüm katmana hâkim olan kişidir. Ara yüz odaklı geliştirilen yazılımlarda iki temel kısım vardır; front-end(ön yüz) ve back-end(arka yüz). Yazılımın front-end ve back-end kısımlarını geliştirebilen kişiler, Front-end dediğimiz kısım bir web uygulaması, mobil uygulama ve masaüstü uygulaması, Back-end ise sunucu tarafında çalışan teknolojilerdir (C#, PHP veya Java kodu, veritabanı, sunucu üzerinde çalışan yazılımlar) yani bu demek oluyor ki Full Stack Developer ismi ile adlandırılan kişi farklı bilgi, birikim, araç, programlama dili kullanır.  Yani kısaca Front-end ile back-end kullandığı araçlar üzerinden birbirinden farklıdır ve bu iki farklı alandaki araçlara hakim olan kişiye de Full Stack Developer demekteyiz. Tabi ki de vereceğimiz eğitim ile hemen bu unvana sahip olmayacaksınız, Full Stack Senior Software Developer Kursu ile Senior olarak unvan alacaksınız.

 

FSD’ın görevleri nelerdir?

FSD’ın görevleri Back-end’de arka planda çalışan kodlardan front-end’de istemciye gidecek her şeyin FSD’ın elinden geçmesi görevinin en temel tanımıdır diyebiliriz. Veritabanını tasarlayan yöneten, iş katmanlardaki akışları yazarak ön yüzleri oluşturan. Ön yüzdeki gerekli HTML ya da XAML kodları yazar. CSS ile sayfaya son şeklini verir ve JavaScript kütüphanelerini kullanarak istemci tarafındaki atraksiyonları tamamlar.  Anlatımımıza göre sanki her şeyi pürüzsüz bir şekilde yaptığı izlenimi çıkabilir fakat kimse FSD’dan dört dörtlük iş çıkarmasını beklemez çünkü Full Stack Senior Software Developer, her işten anlayan fakat uzmanlığı olan kişiler değildir. Yani bu unvan ile işe başlayanların çevresinde full stack’ten daha iyi React.js bilen kişiler veya bir full stack’in beceremeyeceği Node.js işlerini hemen halledebilecek kişiler çıkacaktır. Yani bu eğitim uzmanlık kursu değil sadece Full Stack Senior Software Developer Kursudur.

 Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu işin avantajlı yanlarından birisi kimsenin sizden dört dörtlük iş beklememesidir. Her konuya yeterli seviyede hakim olmanız, istenilen sürede iş çıkarmanız ve istenilen nitelikleri tamamlayıp işi bitirmenizdir sizden beklenilen.

Full Stack Senior Software Developer Nasıl Olunur?

Full Stack Senior Software Developer olmak demek gerekli olan yazılım dillerinin öğrenilmesi ve ihtiyaçları karşılayacak geliştirici olmak demektir. Bu meslekte işleri adım adım biliyor olmanız gerekir. Öncelikle alanınızı belirleyin yani hitap edeceğiniz müşteri profili kim, müşterilerin ihtiyaçları neler? Bu sorulara cevap bulun ve öğrenmeye başlayın. Örneğin bir web geliştiriciden; HTML, CSS, JavaScript, çok amaçlı programlama dilleri, veri tabanı sistemleri, web sunucuları, ödeme sistemleri hakkında bilgi sahibi olmanız beklenecektir. Yani beklentileri görün ve kendinize o yönde yatırım yapın. Yani tüm yazılım dillerine değil de ihtiyacınız olacak dillere yatırım yapın. Full Stack Senior Software Developer demek her şeyi her yazılım dilini bilmek zorunda olmak demek değildir bunu asla unutmayın ve görev ve sorumluluklarınız yönünde kendinize yatırım yapınız. Yatırım yaparken içinde bulunduğunuz yılı ve gelecek yılları göz önünde bulundurun. Teknolojinin hızla gelişmesi çoğu dili kullanılmaz hale getirdi ya da geliştirdi. Siz de takip edin ve doğru olanı öğrenin. Tecrübe Online’dan alacağınız eğitimler uzman eğiticilerin süzgecinden geçmiş ve en güncel bilgilerin verildiği bir sertifika programıdır. Bir diğer adım ise yeterli seviyeye ulaştığınızdan emin olun. Öğrendiğiniz yazılım dillerinde yaptığınız iş konusunda yeterli olmanız gerekir. Ve son adım artık oluşturmaya başlayın. Tüm adımları gerçekleştirdiniz yazılım dillerini öğrendiniz bir Full Stack Senior Software Developer’ın görev tanımlarını öğrendiniz sırada kendinize ait bir şeyler yapmanın vaktidir. Kendinize ait bir yazılım geliştirerek işe başlayabilirsiniz.

Size tüm bu süreçlerin eğitimini verecek olan Tecrübe Online, başarılı bir Full Stack Senior Software Developer Kursu ile doğru eğitimi vererek iş hayatına hazır sertifikalı bir başlangıç yapmanızda yardımcı olacaktır.


* C# yazılım dili

* ASP.NET .NET Framework

* ASP.NET MVC CORE

* Flutter

* Dart

* MSSQL Veri tabanı

* HTML5

* CSS3

* JavaScript

* CrytalReports

* NuGet

* WinForms

* WebForms

* WebServices

* Windows Services

ve çok daha fazlası

 

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika