Kobi ve Finans Danışmanlığı Kursu

KOBİ ve Finans danışmanlığı; kişilere ya da kurumlara taşınabilir ya da taşınamaz varlıklarını nasıl değerlendirecekleri konusunda tavsiyeler vererek, onların gelişmelerine yardımcı olmaktır. Mevzuata ilişkin faliyetlerde bulunmanızı sağlayacak olan kobi ve finans danışmanlığı kursu ile kobilerin değişimi, iyileştirilmesi vb. süreçlerin yönetilmesinde yer alan danışman olabilirsiniz.

Tecrübe Eğitimin hazırlamış olduğu Kobi ve Finans Danışmanlığı Kursu MEB ve Uluslararası onaylı bir sertifika programıdır. Bu sertifikayı aldıktan sonra, danışman olabilir ve bankalarda, özel şirketlerde ya da kendinize ait danışmanlık merkezinizde hizmet verebilirsiniz.

Kobi danışmanlığı; küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesi için tavsiyeler veren, iş kurulmadan önceki hazırlık döneminde bu tavsiyelere başlayan ya da kurulmuş işin analizini yaparak onları nasıl doğru adımı atmaları gerektiği konusunda şirketleri bilgilendiren kişidir.

 

Kobi Danışmanı Nasıl Olunur?

Danışman olmak için öncelikle konu ile ilgili eğitim almalısınız ardından her yıl KOSGEB tarafından yapılan kobi danışmanlığı sınavına katılmalısınız.

 

KOBİ Danışmanlığı Eğitimi Kimler Başvurabilir?

Kobi danışmanlığı sınavına girmek için herhangi bir ön şart yoktur, yani mezuniyet durumunuz önemli değildir. Daha önce konuyla ilgili bir tecrübe edinmenize de gerek yoktur. Yapmanız gereken sınava doğru bir şekilde hazırlanmak ve sınav zamanında sınava girip başarı elde etmektir. Kısacası yapmanız gereken kobi ve finans danışmanlığı kursu alarak kendinizi bu konu hakkında geliştirmek ve sınava hazırlamaktır.

 

Bu eğitimin içeriği;

-Kobi danışmanlık mesleği hakkında bilgilendirme

-Başarı ölçüleri ve verimlilik arttırma

-Örgütsel stratejiler; SWOT analizi

-Takım çalışması boyutları

-Türk kültüründe yönetim anlayışı

-Kobilerde kurumsallaşma

-İnsan kaynakları yönetimi

-Üretim yönetimi

-Teknoloji analizi

-Yatırım analizi

-Pazarlama yönetimi

-Devlet teşvik ve destekleri

-Zaman yönetimi

-Problem çözme ve karar verme

-Verimlilik arttırma teknikleri ve daha fazlası bu eğitimde öğreneceğiniz detaylardan sadece birkaç tanesi.

 

Kobi ve Finans Danışmanlığı Kursu Neler Kazandırır?

Bu eğitim sayesinde danışman ünvanına sahip olur ve bir danışmanın bilmesi gereken her şeye hakim olursunuz. Neler kazandırdığı hakkında kısaca bir açıklama yapacak olursak; iş organizasyonunu ve süreç takibini yapıyor olacaksınız, müşteri ilişkilerini yönetebileceksiniz, kobi ile görüşme gerçekleştirebilecek ve analizini yapabileceksiniz, insan kaynakları analizlerini, pazarlama faaliyetlerinin analizini, risk analizini kısaca bir kobi için yapılması gereken tüm analizler ve bu analizlerin raporlanmasını yapabileceksiniz. Öğrenmiş olduğunuz bilgi ve birikimleri iş hayatınızda kullanmaya başlayarak kariyerinizde daha hızlı bir şekilde yükselirsiniz.

 


Bir şirketin küreselleşen dünyada ve artan rekabet ortamında ayakta kalması finansal yapısına bağlıdır.

 

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika