Sedona Eğitimi Kursu

Sedona Yöntemi serbest bırakma ile ilgilidir yani daha açık ifade edecek olursak; insanlar duygu durumları ile iki şekilde baş etmeye çalışırlar. Ya o duyguyu bastırır ya da ifade ederler. Bu iki durumda da o duygu yok olmaz içten içe devam eder. Sedona yöntemi ile o duygunun serbest bırakılması sağanır. Sedona eğitimi kursu ile geçmişte takılı kaldığınız o duyguyu bırakabilmeyi öğreneceksiniz. Bir fizikçi olan Lester tarafından bulunan bu yöntem, Lester'in sağlık problemlerinin fazla olması sonucu ortaya çıkmış bir yöntemdir. Laster tüm bu problemlerinin altında bastırılmış duygular olduğunu gördü ve 1952 yılında sedona yöntemini buldu. Bu teknik psikolog Dr. Larry Nims tarafından geliştirilmiştir.

Serbest bırakma, herkesin sahip olduğu ve yapabileceği bir yetenektir. Fakat çok az kişi bunu bilinçli olarak kullanmayı bilir. Sedona eğitim kursu ile duyguların gücünü fark etmenizi ve bu size zarar veren duyguları nasıl serbest bırakacağınızı anlatacağız.

Sedona yöntemi, duyguların serbest bırakılmasına dayanan bu metodu yaşamış olduğumuz hayal kırıklığı, endişe, güçsüzlük vb duyguların derinlerine inerek bu konuları hayatımızdan kaldırılmasını sağlar. Sedona yöntemi, pek çok fiziksel ve psikolojik rahatsızlığın tıbbı tedavinin yanında, alternatif tedavisinde de kullanılır.

Geçmişte yaşanılan bir olaya saplanıp kalmamak adına sedona yöntemi ile olayı serbest bırakabilirsiniz. Tecrübe Online farkı ile siz de sedona eğitimi kursunu alın ve sedona yöntemini uzmanından en doğru şekilde öğrenin.

Hangi Zamanlarda Sedona Yöntemini Kullanabilirim?

- Değersizlik hissi, stres, öfke,kıskançlık, korku, endişe, suçluluk, güvensizlik, kötü anılar vb duygu durumlarında

- Olumsuz ifadeleri çok sık kullanıyorsanız örneğin; çok şanssızım, hep kötü şeyler benim başıma gelir, kimseye güvenilmez, herkes aldatır, sevilmeye layık değilim vb ifadeleri sık kullanıyorsanız.

- Panik durumu hayatınızı mahvediyorsa örneğin; işten çıkarılacağım, terk edileceğim, yakınımı kaybedeceğim gibi

- Cinsel sorunlar, hayır diyemem gibi ilişki sorunlarında sedona yöntemi kullanılmaktadır.

 

Sedona yönteminde duygularınız için hazırlanmış tuzak sorular vardır. Harvard Medical School tarafından bilimsel olarak onaylanmış olan Sedona yöntemi, bağımsız araştırma kurumları ve önde gelen uzmanlar tarafından dünyanın en etkili kişisel gelişim metodu olarak kabul ediliyor. Bu yöntemi daha detaylı öğrenmek eğitimini alarak koçluk yapmak bu konuda kendinizi geliştirmek isterseniz işin uzmanı tarafından eğitim almalısınız. Uluslararası ve Üniversite onaylı Sedona Eğitim Kursu ile siz de bu yöntem ile danışmanlık yapabilirsiniz.

 

 

 

 


 
 
Bu teknik psikolog Dr. Larry Nims tarafından geliştirilmiştir.Sadece duygu özgürlüğüne dayanan bu metot zaman zaman yaşamış olduğumuz hayal kırıklığı, üzgünlük, güçsüzlük gibi olumsuz durumların ana konularına inerek bu konuları hayatımızdan kaldırmak için kullanılmaktadır. Bir gemi kaptanı olduğumuzu varsayarsak dümeni kullanmamanızı önerdiğimde enginlerde kaybolduğunuzu göreceksiniz.Zihninizin onaylamadığı bir durumu uyguladığınız oldu mu? Burada bahsetmiş olduğumuz ve onaylamadığımız duygu durumlarına tutunmaktır. Tutunmanın zıt terimi ise serbest bırakmaktır.
 
 
 
Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika