Stres Yönetimi Kursu

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 2020 sonuna kadar her 4 kişiden birinde zihnsel sağlık sorunları ortaya çıkacak. Özellikle 2020'nin ilk aylarında ortaya çıkan, tüm dünyayı etkisi altına alan  covid19  ile mücadele ettiğimiz bu zamanlarda fazlasıyla stres altındayız. Hem geleceğe yönelik kaygılar hem de sağlığımıza yönelik kaygılar stresli bir hayatı ortaya çıkardı. Stres zihinsel sağlık sorunlarını tetikleyen en büyük faktördür. Stresle başa çıkabilmek için de belirli yöntemler vardır bu yöntemler ile hem iş hayatınızı kontrol altına alabilir hem de günlük hayatınızı. Tecrübe eğitim farkı ile hazırlanmış Uluslararası onaylı stres yönetimi kursu daha rahat bir yaşam sürmeniz için hazırlanmış özel bir eğitimdir.

Modern toplumun hastalığı olan stres aslında günlük yaşamımızın bir parçasıdır ve normal bir durumdur. Fakat bunu normalleştirmek bizim elimizde olan bir durumdur yani stresle başa çıkabilirseniz yaşanılan durum normalleşecektir.

Stres yönetimi kursu ile;  zaman ve stres kavramları arasındaki bağı kavrayıp zamanı stressiz kullanmayı öğreneceksiniz. Zamanı doğru kullanamamak stresin en temel sebebidir. Bu nedenle öncelik zaman kontrolüdür ve bununla ilgili de ayrı bir eğitim almak isterseniz zaman yönetimi kursumuza da katılabilirsiniz. Sadece zaman yönetimi yapamayan insanlar için değil aynı zamanda yoğun iş temposunda stres ile çalışanlar için de oldukça etkili bir kurstur.

İş hayatınızdan ve günlük yaşantınızdan stresi azaltarak, yaptığınız her işten daha fazla keyif almak istiyorsanız eğer stres yönetimi kursu tam sizin için bu kurs herkes için...

Stres yönetimi kursunun yararları;

-Stres kaynaklarının neler olduğunu daha iyi analiz edebileceksiniz.

- Stresin siz de yer açtığı öfkeyi daha iyi kontrol altına alabileceksiniz.

-Stres ile baş etme yollarını öğrenecek bunları günlük yaşamınızda kullanmaya başlayacaksınız.

-Stres karşısında nasıl davranmanız gerektiğini kavrayacak ve stresin hayatınıza olan etkisini kontrol altına alacaksınız.

-Stresin baş kaynağı olan zaman yönetimini doğru yapmayı öğreneceksiniz.

-İş hayatınızda daha mutlu olacaksınız bu da çalışma verimliliğinizi arttıracaktır.

-Her şeyden önemlisi daha mutlu ve sakin bir hayat sürmek için önemli bir engeli aşmayı başaracaksınız.

 

Stres Yönetim Kursu Eğitim İçeriği

Tecrübe eğitimin hazırlamış olduğu bu kursun eğitim içeriğini detaylıca öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kısaca ön bilgi verecek olursak;

-Stres nedenlerinin incelenmesi

- Stres ve zaman yönetimi arasındaki denge

-Stresle başa çıkmada etkili yöntemlerin öğretilmesi.

Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Stres Yönetimi Kursu Fiyatı

Kurslar verilen kurumdan kuruma ve kursu veren eğitmenden eğitmene göre farklılık gösterdiği için net bir fiyat yazmak mümkün değildir. Ayrıca grup ve toplu katılımlarda ekstra indirimler mevcuttur. Kurs hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

 


Stresin Bedensel Etkilerini Kontrol Altına Almayı Öğrenebileceksiniz

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika