Takım Çalışması Kursu

İş hayatında daha başarılı ve daha verimli olmak ister misiniz? O halde takım çalışması kursu tam sizin için. Bir kurumu ileriye taşıyabilmek için bireyselliğin önüne geçin ve takım çalışmasına yer verin. Takım çalışması ile ortaya daha fazla bilgi çıkar ve bu bilgiler beyin fırtınası ile daha kaliteli hale dönüştürülür. Takım çalışması daha fazla iletişim ile mümkündür ve daha fazla iletişim yepyeni fikirlerin gelişmesi demektir. Şirketin başarılı olmasını mı istiyorsunuz buyurunuz takım çalışması kursuna.

İyi bir takım çalışması yapabilmek için takım üyelerinin iş tanımlarına uygun sorumlulukları vermek ve görevlerin doğru bir şekilde paylaşılmasıyla mümkündür. En üst yönetimden en alt yönetime kadar herkes takım çalışması içindedir. Eğer bu takım çalışması kültürü benimsenirse, firmanın verimliliği uzun yıllar kontrollü bir şekilde devam eder. Takım çalışmasında en önemli unsurlardan biriside doğru liderin bu takımı yönetmesidir. Tecrübe eğitimin hazırlamış olduğu takım çalışma kursu Uluslararası onaylı sertifikalı bir kurstur ve bu kurs sayesinde yardımlaşmanın üst düzeyde olduğu, motivasyonu yüksek bir ekip kurmayı öğrenmiş, gereken teknik ve pratik bilgiye sahip olmuş bir şekilde kursu tamamlayacaksınız.

Şunu asla unutmamak gerekir eğer çalışan bir bütün olmayı başarmış ise şirket başarıyı yakalamış demektir.

Bu eğitimin amacı; çalışan ekibin iletişimini kuvvetlendirmek, bir takım olabilmeyi öğretmektir. Bu eğitimde teori ve pratik eş zamanlı olarak gider ve bu da daha hızlı ve verimli bir eğitimi ortaya çıkarır. Fikir birliği, çatışmaların çözümü, takımın hedefini benimsemesi, doğru iletişim ve güven tüm bunların sağlanması iyi bir takım yaratmanızı sağlayacak olan niteliklerdir. Sizlere bu nitelikleri nasıl sağlayacağınızı takım çalışması kursunda göstereceğiz.

Eğer bir iş yeriniz varsa ve burada takım çalışmasını sağlayamadıysanız bu iş yeriniz için oldukça olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu sonuçlara değinecek olursak; kendisinden ne beklendiğini bilmeyen çalışanlar, çalışanlar arasında mobbingler, üretime ve yaratıcılığa destek veremeyen bireysel çalışma bencilliğinde çalışanlar ve tüm bunların sonucu olarak iş yerinizin verimliliğinin düşmesi. Takım çalışma kursuna katılarak yol gösteren, çalışanları motive edip harekete geçmelerini sağlayan bir yönetici olabilir ve şirket verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Takım oyunları ve rol paylaşımları ile pratiğe dökülerek gerçekleşen bu eğitimimize katılmak sizin için küçük şirketiniz için büyük bir adım olacaktır.

Eğitim Ana Konu Başlıkları:

-Takım ruhu davranışları neler

-Takımdaki kişilerin analizi

-Doğru takımı kurma ve geliştirme

-Takımla beraber düşünme ve karar alma

-Takımdaki sorunların tespiti ve çözümlenmesi

-Takımı yönetebilme

-Takımı motive etme becerisi

-Etkin bir çalışma için ipuçları

-Beyin fırtınası yöntemi

-Kriz yönetimi

-Sonuç odaklı iş takibi

-İnisiyatif Sınırları

-İlham veren takım çalışması örnekleri

 

 

 

 


Profesyonel hayatta ilerleme sağlamak açısından değer taşıyan bu eğitim; takım üyesi olmak, başarmak ve takımca sinerjiyi oluşturmak adına geliştirilmesi gereken tutum, davranış ve teknikleri öğretmeyi amaçlar.

 

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika