Tıbbi Sekreterlik Ve Hasta Kayıt Kabul Kursu

Hasta kayıt kabul kursu ile hasta kabul sekreteri olarak hem devlette hem de özel sektörde iş bulabilme şansını yakalayabilirsiniz. Bu kursu alarak Uluslararası onaylı sertifika sahibi olacaksınız ve kariyeriniz için önemli ve büyük bir adım atmış olacaksınız. Hasta kayıt kabul kursuna katılmak için herhangi bir lise ya da üniversite diplomanızın olması gerekmez. Kurs sonrasında başvuru yapacağınız yerler içinde önemli olan bu sertifikaya sahip olmanız ve bu işi biliyor olmanızdır.

Hasta kabul sekreterinin görevi; hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki evraklarını bilgisayar ortamında kayıt altına almak ve evrakların kontrolünün sağlanmasıdır.

Kimler Hasta Kabul Sekreteri Olabilir?

Bu kursa kaydolmadan önce kendinize şu soruyu sormanız gerekir; ben bu mesleğe uygun birisi miyim? Benim kişiliğim, bu iş için bu çalışma ortamı için uygun mu? işte bu soruları kendinize sormalı ve net bir cevap aldıktan sonra hasta kayıt kabul kursu eğitimine başlamalısınız. Hayatınızın büyük bir çoğunluğunun sağlık sektöründe geçeceğini hastane, özel klinik, tıp laboratuvarları ve sağlık ocakları gibi yerlerde geçeceğini düşünüp bu durumun sizin için uygun olup olmadığını sorgulayın. Hasta kabul sekreterinden beklenenler; güler yüzlü ve çalışkan olması, sertifika sahibi olması, sağlık sektöründe çalışmaya istekli olması, güzel konuşma ve iletişim yeteneğinin olmasıdır.

Neden Hasta Kabul Eğitimi Kursu Almalıyım?

Çalışmak isteyip nereden başlayacağını bilmeyenler, aradığı işi bir türlü bulamayanlar veya sağlık sektöründe olmayı çok isteyenler için hasta kabul kursu eğitimi oldukça iyi fırsat. Hem devlette çalışma hem de özel sektörde çalışma imkanı sunan bu Uluslararası onaylı sertifika sayesinde hasta kabul sekreteri olabilir ve iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Özellikle son yıllarda hem kamuda hem de özelde yaygınlaşan hasta kabul sekreterliği sertifikalı çalışan ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Eğitim sonunda belge alan kursiyerler çeşitli sağlık sektörlerinde iş bulabilirler.

 Bu sektörler;

-Hastaneler (üniversite, devlet,özel)

-Sağlık ocakları

-Özel klinikler

-Tıbbi laboratuvarlar

-Tıp merkezleri

Size bu kursun katacaklarından kısaca bahsedelim;

Öncelikle işinizi yapabilecek düzeyde bilgisayar kullanımını öğreneceksiniz. Doküman hazırlamayı ve randevu kabulü gibi mesleğin en önemli unsurlarını yapabilme yetkinliği kazanacaksınız. Tıbbi arşivleme tekniği, hasta kayıt ve kabul, tedavi işlemleri vb. temel unsurların eğitimi. Bunun yanında iş hayatında iletişim ve problem çözme gibi işinizi kolaylaştıracak kişisel gelişiminize yardımcı olacak detaylarda da bilgilendirileceksiniz.


Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı; hastanelerde, muayenehanelerde, sağlık ocaklarında, aile sağlığı merkezlerinde çalışmakta bulunan tıbbi sekreterlerin çalışmaya devam edebilmeleri için veya bu iş yerlerinde işe başlayacak olan adayların çalışabilmeleri için zorunlu tutulan bir eğitim programıdır.

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika 

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika