Türk İşaret Dili Kursu

İşitme engeli olan kişilerin birbirlerini anlayabildikleri dil olan işaret dili, sadece işitme engeli olan kişilerin öğrenmesi gereken bir dil değil, onların hayatlarını kolaylaştırmasına yardımcı olabilmek adına toplumun çoğunluğunun öğrenmesi gereken bir dil olduğunu düşünmekteyiz. Türk işaret dili kursu ile amacımız, işitme engelli insanların toplumda engeli olmayan diğer insanlar gibi engelsiz bir hayat sürdürmesine katkı sağlamaktır.

Bu kursu almak isteyen kişilerin profillerini incelediğimizde çoğunluk; işitme engeli olan çocuk sahibi ebeveyni, öğretmeni, işitme engeli olan çalışanı bulunan yönetici vb profiller eğitimi almak istemekteler. Sadece çevremizde bulunan işitme engelli bireyler için değil, tanımadığımız kişiler için de Türk işaret dilini öğrenmek güzel bir farkındalık yaratabilmek gerekir.

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanan bu eğitim programı, işaret dili konusunda kendini kanıtlamış profesyonel işaret dili eğitmenleri tarafından öğretilmektedir. Sizleri başarıya en hızlı ve en doğru şekilde götürecek olan bu eğitim programına hemen katılın.

Türk İşaret Dili kursunda öncelikle dilin temelini öğretiyor, alfabesi ile başlıyoruz. İşaret dili ve çevre ile ilgili pratikler yapıyoruz. Okul ve eğitim işaretlerini öğreniyoruz. Gida ve giyim işaretlerini, duyguları ve eşyaları, trafik kuralları ve canlıların işaretlerini, meslekleri, konuşma pratikleri vb. daha bir sürü konu başlığı ile size Türk işaret dili kursunda öğretilmesi gereken ne varsa detaylıca işliyoruz. Tecrübe farkı ile hazırlanmış MEB onaylı Türk İşaret Dili Kursu kamuda geçerliliği olan bir kurstur. Eğer daha önce bu eğitimi başka bir kurumdan MEB onaylı olmayan bir eğitim programında aldıysanız iş olanakları açısından size çok faydası olmayacaktır. Bu nedenle aldığınız eğitimlerde MEB onayının olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. İsterseniz online eğitim ile isterseniz kursa katılarak işaret dilini istediğiniz şekilde; evde, kurs yerinde ya da tatilde nerede öğrenmek isterseniz Tecrübe Eğitim size iki farklı seçeneği ile bu eğitimi en iyi şekilde öğreteceğini vaat ediyor.

 

Türk İşaret Dili Kursuna Kimler Katılabilir?

En az ilköğretim mezunu olmanız gerekmektedir onun dışında herhangi bir özel sebep aranmamaktadır. Bu eğitimi almak isteyen herkes, mesleğin gerektirdiği bedensel ve fiziksel özelliklere sahip ise bu kursa katılabilir.

 

İstihdam Alanları:

Yeni mevzuata göre hem kamu hem de özel kurumlarda iş yerlerinde en az bir tane işaret dili bilen bir eleman çalıştırma zorunluluğu getirilmiştir. Yani bu sertifikayı cv'nize eklediğinizde rakiplerinizden bir adım önde olacağınızı unutmayın. Sadece iş bulabilmek adına değil bir farkındalık yaratabilmek ve işitme engeli olan bireylerin hayatını kolaylaştırabilmek adına bu eğitimi almalısınız.

 

 


İşitme kaybı yaşayan ya da iletişim engeli olan kişilerin, iletişim amacıyla kullandıkları dil; işaret dili olarak biliniyor. 1951 yılında ilk kez Dünya İşitme Engelleri Federasyonu’nda ele alınan bu dilin somut bir dil bilgisi kuralı yok. El ve mimikler aracılığıyla ortaya çıkan bir dil olması sebebiyle dünya çapında bir dil olma özelliği taşıyor. İşaret dili eğitiminde; işitme engelli bireyleri anlıyor, anlatıyor, gündelik yaşamı onlar için çok daha kolay yaşanabilir hale getirmeyi planlıyor aynı zamanda katılımcılarımızın da özel ve kamu sektöründe istihdam özelliğini arttıran bir biçimde meslek edinebilmelerini amaçlıyoruz.

 

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika