Windows İşletim Sistemi Kursu

Teknolojiyi takip etmeden ya da ucundan kıyısından bir noktasından yakalamadan iş hayatında başarılı olmak artık oldukça zor. Özellikle dijital çağda bilgisayar kullanmama gibi bir durum kabul edilememekte. İş hayatında başarı sağlamak ve mevcut durumunuzu daha ileriye taşımak, kıdem almak için Windows işletim sistemi kursu sizin için büyük bir fırsat. Bilgisayar kullanmayı bilmeyenler ya da kendini geliştirmek isteyenler için hazırlanmış olan Windows işletim sistemi kursu herhangi bir ön bilgiye gerek duymadan katılabileceğiniz online bir eğitim programıdır. Özellikle KPSS sınavında sertifika zorunluluğu olan bölümlere girecek olanlar için bu eğitim kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Tecrübe Online tarafından verilen bu eğitim, Uluslararası onaylı bir sertifika programıdır. Bu sertifikayı cv'nize ekleyerek iş hayatınıza başlamanız sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacaktır. Bu çağın kaçınılmaz gerektirdiği bu online eğitim sonrasında iş hayatınız veya iş bulma süreciniz kolaylaşacaktır. Önemli olan kendi eksiklerinizi görüp adım atabilmektir. Eğer siz de şu anda bu yazıyı okuyor ve bu kursa kayıt olmak için detay bilgi araştırıyorsanız buyurunuz size eğitimin içeriği; sistem, kullanıcı ve bilgisayar arasındaki iletişimi sağlamaktadır ve her bilgisayarda en az 1 tane işletim sistemi bulunmaktadır. Windows işletim sisteminde dosya ve klasör üzerinde çalışılır. Dosya veya klasöre ad verme, adını değiştirme, silme, gizleme, diske veya flash diske kopyalama, disk ya da flash diskte dosya veya klasör arama gibi temel işlemlerin nasıl yapılacağı bu derste öğretilir. Fare kullanımı, klavye kullanımı, uygulama penceresi özellikleri, denetim masası özellikleri, sistem araçları ve Windows gezgini gibi temel konuların işlendiği Windows işletim sistemi kursu sayesinde bilgisayarı daha yakından tanıyıp, daha rahat kullanabileceksiniz.

Her yaş ve meslek grubundan insanın hayatını kolaylaştıran bilgisayarı daha detaylı ve kapsamlı kullanıyor olmak hem iş hayatınızda hem de günlük hayatınız da size avantajlar sağlayacaktır. Bu avantajlara değinecek olursak; iş hayatında bilgisayar bilginiz ve aktif kullanabiliyor olmanız en temelinden office programlarına hakim olmanız, daha verimli bir çalışma gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda kariyerinizde daha hızlı yükselmenizde yardımcı olacaktır.

 

Kimler Bu Eğitimi Alabilir?

Bu online eğitim programına dileyen herkes katılabilir. Özellikle bilgisayar kullanımı konusunda yetersiz hisseden ya da hiç bilmeyen birisinin bu eğitimi alması şarttır.

Bu eğitim sonunda; Windows işletim sistemini kullanan, bilgisayar donanımlarını tanıyan, office programlarını kullanan bilgi sahibi kişiler olarak eğitimi bitireceksiniz. Özel kurumların büro ve sekreterlik departmanında, kamu kurumlarında iş bulabilme imkanınız artacaktır. En önemli detay ise KPSS, Zabıt Kâtipliği vs sınavlarda aranan sertifikadır. Bazı iş alanlarında puanınız ve sahip olduğunuz sertifika ile işe alınma süreciniz başlar. Yani Uluslararası onaylı bu sertifika size kapıları daha kolay açacak, kariyerinize yön verecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 


Windows işletim sisteminde dosya ve klasör üzerinde çalışılır. Dosya veya klasöre ad verme, adını değiştirme, silme, gizleme, diske veya flash diske kopyalama, disk ya da flash diskte dosya veya klasör arama gibi temel işlemlerin nasıl yapılacağı bu derste öğretilir.

 

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika