Yönetici Asistanlığı Eğitimi

Yöneticilerin asistanlık görevini yerine getirmek yani randevuları düzenlemek, konuk kabul etmek, bilgisayar kullanma, resmi yazıların yazılması vb. görevleri yerine getiren kişiye yönetici asistanı denir. Ayrıca iş akışını belirleyebilecek, yön verebilecek ve herhangi birinden bir yönendirme almadan kendine düşen görevleri yerine getirebilecek, gerektiği zaman diğer çalışanlar ile iletişime geçerek işlerin işleyişini kontrol edecek olan kişidir. Yönetici asistanlığı eğitimi için Tecrübe Eğitimin hazırlamış olduğu Uluslararası onaylı sertifika programına katılarak siz de bu eğitimi cv'nize ekleyebilirsiniz.

Bir yöneticinin başarılı olması şirketin başarı göstermesidir. Bir yöneticiyi başarılı kılan ise donanımlı bir asistan ile çalışmasıdır. Bu nedenle sadece sekreterlik bilgisi değil daha da ötesi yani; yönetim fonksiyonlarını bilen gerektiği zaman tüm işleyişte etkin rol alabilecek özelliklere sahip bir yönetici asistanlığı eğitimi verilmektedir.

Yönetici asistanlığı eğitiminde kriz yönetimi, stresle başa çıkma, organizasyon planlama ve protokol kuralları vb. her şeyin öğretildiği bu eğitim sonunda yöneticiniz ile iyi bir takım olabilecek ve kariyerinizde daha kısa sürede başarıyı yakalayabileceksiniz.

Genellikle şirketler yönetici asistanı pozisyonu için; alanında profesyonel, donanımlı, iletişim yetenekleri gelişmiş bir personele ihtiyaç duyarlar. Tecrübe Eğitimin hazırlamış olduğu bu eğitim, aranan tüm nitelikleri içinde barındıran ve size bunu en iyi şekilde öğretecek olan bir eğitimdir.

 

Yönetici Asistanlığı Eğitimi İçeriği

Bu eğitimin sonunda sözlü ve sözsüz iletişimde başarılı, yazılı iletişim becerisini kazanmış, iş ortamında doğru dili kullanabilen, yazışma türlerine hakim ve özel notlar tutabilen, iş yazılarının içeriklerini düzenleyebilen, resmi yazışma kuralarına hakim, telefon protokolüne hakim, zaman yönetimini sağlayabilen, randevu organizasyonları ayarlayabilen vb. daha nicesini öğrenmiş olarak sertifikanıza sahip olacaksınız.

 

Yönetici Asistanlarının İş alanları

-Tüm özel sektör ve işletmelerde

-Kamu kurulum ve kuruluşlarında

-Hukuk bürolarında

-Vakıflarda

-Bürosu olan hemen hemen her yerde iş imkanı mevcuttur.

 

Yönetici Asistanlığı Eğitimine Kimler Katılabilir ?

Bu eğitime katılmadan önce kendinize bu mesleği yapmak isteyip istemediğinizi sormalı cevabınız evet bu meslek tam benlik ise o zaman bu sertifika programına katılmanızı tavsiye ediyoruz. Hızlı, pratik, güler yüzlü ve çalışma azmi olan birisiyseniz eğer bu mesleğin size uygun olduğunu düşünüyoruz. Yönetici asistanlığı eğitimine; kendini bu meslekte geliştirmek üst düzeye taşımak isteyen herkes katılabilir.

Uluslararası onaylı bu sertifika sayesinde kariyerinizde daha hızlı daha emin adımlar atabilecek, bilgi ve birikiminiz sayesinde daha hızlı yükselebileceksiniz. Eğer iş hayatına yeni başlıyor ve iş arayışı içindeyseniz bu eğitim programı sayesinde mülakatlarda rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kariyer; Uzmanlaşmak başarı ile doğru orantılı olarak yükselen bir grafiktir. Her başarı ‘’sürdürülebilir’’ olduğu sürece başarıdır. Özellikle firmaların, şirketlerin sürdürülebilir başarıları son derece önemlidir ve bu durum İnsan Kaynakları Uzmanlığı ile mümkündür. Bu anlamda İnsan kaynakları departmanı bir şirketin en önemli ve gerekli birimidir. Büyük bir şirket olmak, marka olmak, insan odaklı düşünebilmekle, sürdürülebilir bir yönetim anlayışına sahip olmakla mümkündür.

 

 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika