Yüz Okuma Eğitimi

Kişilerin yüz, mimik, jest, koku, ses ve anatomik özellikleriyle beraber beden dillerini de belirli yöntemler kullanarak anlamak adına yüz okuma eğitimi verilmektedir. Kişilerin; karakterini, anlık duygularını, relektif davranışlarını anlamamıza yardımcı olan bu sertifika programı Uluslararası onaylıdır.

İnsanların iç dünyalarını nasıl dışarıya yansıttıkları ile ilgilenen bu konu, sözsüz iletişimin bir parçasıdır. Eğitimin temel amacı; insan ilişkilerini daha iyi anlamak, daha iyi yorumlamak ve bu unsurlar dikkate alınarak daha iyi bir iletişim sağlamaktır. Her meslek grubu için oldukça gerekli olan yüz okuma eğitimi günümüzde dev şirketlerin, teknoloji devlerinin ve ünlü psikiyatrların da yararlandıkları bir konudur. Amerika’da çoğu üst düzey yönetici bu eğitimlere katılmaktadır. Bu eğitim sayesinde şirketlerine doğru işe doğru elemanı seçebilmekte ve şirket verimliliğini bu tekniği kullanarak arttırmaktadır.

Dünyanın önde gelen üniversitelerinin yaptığı araştırmalar da göstermektedir ki bu eğitim %93 doğruluk payına ulaşan bir eğitimdir.

Daha iyi anlamak beraberinde daha iyi anlaşmayı getirir. Karşıdaki kişiyi daha iyi anlayabilmeniz hem iş hayatınızı hem de günlük yaşamınızı kolaylaştırır. İnsanın hayatı boyunca deneyimleri, kişide ruhsal etkiler bıraktığı gibi bedensel etkiler de bırakır. Karşınızdaki kişinin sadece yüzünü inceleyerek, o kişinin karakter analizini ve eğilimleri hakkında önemli bilgileri edinebilirsiniz. Konuşma başlamadan bile kişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yüz okuma eğitimi bilimsel temellere dayanan insan evrimini esas alan bir yaklaşımdır.

 

Eğitimin içeriğine biraz değinecek olursak;

-Yüzün genel görünüşünün yorumlanması,

-Saç ve kafa şekillerinin verdiği ipuçları,

-Çene şekillerinin verdiği ipuçları,

-Göz, kaş, alın, kulak, ağız ve dudaklar hakkında açıklamalar.

Uzmanlar tarafından verilen bu eğitimin içeriği hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yüz Okuma Eğitimi Yararları;

Karşınızdaki kişiyi daha çabuk anlamanızı ve onunla doğru iletişimi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Beden dili analizi yaparak güven ortamı oluşturmanız kolaylaşacak. İkna gücünüz artacak. Eğer bir yönetici iseniz size uygun personel alımını gerçekleştirebileceksiniz. Karşınızdaki kişiye daha uygun yorumlar yapabilecek ve daha uyumlu bir kişi haline gelebileceksiniz. Kısacası tecrübe eğitimin vermiş olduğu yüz okuma eğitimi ile size sözsüz iletişim becerisi kazandırılacaktır.

 

Bu eğitimi kimler almalı; aslında bu eğitim herkes için uygun ve alınması gereken bir eğitimdir fakat özellikle vurgulamak istediğimiz meslekler var:

-İnsan Kaynakları

-Emniyet Personeli

-Askerler

-Satış Uzmanları

-Reklamcılar

-Öğretmenler

-İletişim Uzmanları

-Yöneticiler

-Psikiyatrlar

Yüz okuma eğitimi ile hayatınızı nasıl kolaylaştırırsınız kısaca özetleyecek olursak;

Öğrenmiş olduğunuz farklı karakterlerin yüz işaretleri sayesinde daha doğru insan seçimi yapabileceksiniz. Yüzdeki olumsuz özellikleri bilerek karşı tarafa nasıl yaklaşmanız gerektiğine hakim olacaksınız. Sadece karşı taraf için değil kendi yüzünüzü okuyarak kendinizi daha iyi tanıyabileceksiniz. Daha etkili iletişimler kurabilecek, ikili ilişkilerde daha başarılı olacaksınız. Ebeveynler için oldukça önemli olan yüz okuma eğitimi sayesinde çocuklarının özelliklerini belirlemede başarılı olacak ve bu da beraberinde çocuklarını doğru yönlendirme ile daha başarılı bir hayat sürmesine destek olacaktır.

 

Yüz Okuma Eğitimi Fiyatları

Yüz okuma eğitimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için danışmanlarımız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Fiyatlarımız toplu katılımlarda değişiklik göstermektedir.


Kişilerin yüz, mimik, jest, koku, ses ve anatomik özellikleriyle beraber beden dillerini de belirli yöntemler kullanarak anlamak adına yüz okuma eğitimi verilmektedir. Kişilerin; karakterini, anlık duygularını, relektif davranışlarını anlamamıza yardımcı olan bu sertifika programı Uluslararası onaylıdır.

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika