Zafer Kiraz ile Diksiyon Eğitimi

Diksiyon ve etkili konuşma denildiği zaman Türkiye’de akla gelen en önemli isimler arasında gururla yerini alan Zafer Kiraz; 1984 yılında ilk olarak Diyarbakır Radyosu çatısı altında başladığı meslek hayatına, sonraları Van, Hakkari, Çukurova ve Ankara radyolarında devam etti. Bunun öncesinde yazı yazmayla da ilgilenen ve hatta bu alandaki başarısını bir ödül ile taçlandıran Zafer Kiraz, 1981 yılında senaryosunu kaleme aldığı “2 Arkadaş” adlı belgesel ile Kültür Bakanlığı Büyük Ödülü’ne sahip oldu. Sonrasında yönetmen Süha Arın tarafından filme çekilen bu başarılı senaryo, 1982 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Belgesel Film” ödülü almaya da hak kazandı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan daha mezun olmadan önce pek çok başarıya imza atan Zafer Kiraz, radyo deneyimlerinin ardından kariyerine Ankara Haber Dairesi Başkanlığı’nda devam etti. Her daim kendisine yeni hedefler koyan ve bu hedefleri azimle gerçekleştiren başarılı spikerin dönüm noktası ise 1988 yılı oldu. Bu yıldan itibaren 2005 yılına kadar TRT Ana Haber Sunuculuğu yapan Zafer Kiraz; yine bu süre içerisinde çok sayıda haber programı hazırladı, sundu ve hatta dünyanın hemen her yerinde yaptığı canlı yayınlarla oldukça hızlı ilerleyen ve her açıdan dikkat çeken uzun bir kariyer maratonuna imza attı. 2005’ten bugüne kadar yine ara ara TRT’de olmak üzere birçok kanalda mükemmel hitap yeteneği ile ilgi gören Zafer Kiraz, son olarak 2017 tarihinden itibaren TRT 1 Ana Haber Bülteni’ni sunan başarılı spiker olarak akıllarda yerini aldı.

 

Düzgün, anlaşılır ve akıcı konuşma sanatını yalnızca mesleğinde değil, yaşamının her anında büyük bir ustalıkla kullanan Zafer Kiraz, sunuculuk ve spikerlik kariyerlerinin yanı sıra aldığı ödüllerle de adından her daim söz ettirdi. Başta “En İyi Haber Programcısı”, “En İyi Erkek Haber Spikeri” ve “Türkçeyi En İyi Kullanan Yayıncı” kategorileri olmak üzere 40’a yakın kategoride ve genellikle diksiyon üzerine birçok ödüle ve plakete layık görülen Zafer Kiraz, Türkiye’deki herkesin bu konuda örnek alabileceği bir rol model haline de geldi. Aldığı ödüller arasında en anlamlısı ise 2002 yılında sahibi olduğu ve her yıl yalnızca 3 kişinin almaya hak kazandığı “Türk Dil Kurumu Büyük Ödülü” oldu. Zafer Kiraz’ın bu üstün yeteneği ve başarıları, bugün eğitimci kimliği ile kariyerine yeni bir yön vermesine de olanak sağladı.

 

Tecrübe Eğitim Kurumları’nın deneyimli ve seçkin eğitmen kadrosu arasında yerini alan Zafer Kiraz, kurum çatısı altında verdiği Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi ile katılımcılara pek çok önemli ve detaylı bilgi sunmakta. Harflerin doğru kullanımı, ses organlarının eğitimi, ifadenin kuvvetlendirilmesi, boğumlama, durak, vurgu ve tonlama, Türkçenin doğru söyleyiş biçimleri, jest ve mimikler, ses tonu ve yüksekliği, göz teması, el ve kolların kullanımı, renklerin dili, doğru nefes alma teknikleri, stres yönetimi ve hitabet başta olmak üzere birçok önemli konu başlığına sahip bu eğitimde başarı gösteren kişiler; kurs sonunda uluslararası geçerliliğe sahip ve Uluslararası veya üniversite onaylı bir sertifika alma hakkını da kazanmakta. Zafer Kiraz’ın yalnızca sunduğu konu içeriği ile değil, anlatım biçimiyle de etkili öğrenimin gerçekleşeceği bu değerli eğitimle siz de Türkçeyi doğru ve etkili kullanan ayrıcalıklı insanlardan biri olabilir ve hatta kariyerinizi bu yönde şekillendirebilirsiniz. Eğitimde Tecrübe farkını yaşamak için bize ulaşın.


1.5 aylık Online eğitim + 3 saat canlı eğitim 

Güzel ve etkili konuşma artık sadece iş dünyasında değil hayatımızın tüm süreçlerinde ihtiyaçtır. Uzun yıllarımızı harcayarak elde ettiğimiz tecrübelerimizi, bilgilerimizi, eğer doğru aktaramıyorsak fark yaratma sansımız olamaz. Kendimizi doğru ve güzel ifade edecek konuşmayı yapabildiğimizde etki alanımız arttığı gibi kendimize güvenimizde üst seviyelere çıkmaktadır.İletişim de konuşmanın önemli olduğu kadar sözsüz iletişim, ses tonu etkisi de son derece önemlidir.Doğru ve düzgün iletişim, diksiyon , etkili konuşma ve hitabet konusundaki uzmanlaşmadan geçmektedir.Bu alanda fark yaratmak için bizler ezber bozuyoruz Ünlü Duayen Haber Spikeri İletişimci Yazar Zafer KİRAZ ile Eğitimlerimizde fark yaratın.

 
 
 
 

Kurs sonunda sertifika seçenekleri nelerdir?

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika